Zimowit The Giant Różowy Cebulki

Zimowit The Giant Różowy Cebulki

Zimowit bizantyjski jest byliną bulwiastą z rodziny zimowitowatych Colchicaceae, trwałą częścią rośliny jest podziemna bulwa.

Zimowit jest podobny do krokusa (i często z nim mylony), ale rozwija się zupełnie inaczej: jesienią ukazują się tylko kwiaty (około 15 cm wysokości), natomiast liście (6 cm szerokości i 30 cm długości) wyrastają w marcu, w czerwcu zaś zasychają. Roślina wytwarza od 3 do 8 (zależnie od wielkości bulwy) wąskolancetowatych, tępo zakończonych liści.

Zimowit kwitnie od sierpnia do września. Kwiaty w zależności od odmiany mogą być purpurowoliliowe, różowoliliowe, liliowe, różowe, czasem białe, pojedyncze bądź pełne. Mają lejkowaty kształt, tworzą promienisty okwiat, składający się z 6 działek zrośniętych u nasady w długą rurkę. Z jednej dużej bulwy (średnicy 8 cm) wyrasta ich kilkanaście.

Zimowity na rabatach najlepiej sadzić w towarzystwie innych roślin, można też sadzić je w trawie bądź na wrzosowisku. Nadają się również na kwiat cięty. Podłoże powinno być wilgotne, ale jednocześnie dobrze przepuszczalne, o dużej zawartości składników pokarmowych, o odczynie zasadowym. Stanowisko powinno być słoneczne lub nieznacznie półcieniste. Zimowity rozmnaża się z bulw przybyszowych, oddzielanych od bulw matecznych wykopanych w VI po zbrunatnieniu liści.

Ilość sztuk: 1

Kolor różowy Rozmiar Cebulki: 20+

Tolerancja światła: Światłolubne, Półcień

Wilgotność: Umiarkowana

Wysokość: 15 - 20 cm

Zimuje: Tak

CZR02
Nowy produkt

Zobacz także