Agrecol Nawóz do lawendy 1,2 kg

Nawóz do lawendy

Nawóz do lawendy to granulowany nawóz mineralny, przeznaczony do odżywiania wszelkich gatunków lawend. Nawóz ten może być stosowany również w uprawie lawendy w kompozycjach z innymi roślinami. Regularnie stosowany wpływa na prawidłowy wzrost, obfite kwitnienie oraz intensywne wybarwienie kwiatów. Odpowiednio dobrana zawartość składników odżywczych wzmacnia rośliny i podnosi ich odporność na choroby.

Cechy produktu:

 • zapewnia intensywna barwę kwiatów
 • wzmacnia rośliny i intensyfikuje kwitnienie
 • wydłuża okres kwitnienia

  Co charakteryzuje nawozy posypowe?

  Jest to seria nawozów granulowanych do stosowania posypowego. Taka forma jest bardzo wygodna w użyciu. Wystarczy zaaplikować nawóz bezpośrednio w obrębie bryły korzeniowej, gdzie nawóz pod wpływem wilgoci podłoża będzie uwalniał składniki odżywcze. W odróżnieniu od nawozów płynnych nawozy posypowe działają dłużej, ponieważ składniki, znajdujące się w granulach, wiążą się z kompleksem sorpcyjnym podłoża i nie są zbyt szybko wymywane w głąb gruntu. Z tego powodu nawozy posypowe doskonale sprawdzają się do nawożenia roślin w ogrodzie, sadzonych bezpośrednio do gruntu.

  Nawozy posypowe to wiodący produkt marki Agrecol. W tej serii znajdują się nawozy odpowiadające specyficznym potrzebom różnych grup roślin ozdobnych, uprawnych, a także nawozy rozwiązujące najczęstsze problemy w uprawie roślin. Nawozy posypowe stosuje się w odstępach 30-60 dniowych, w zależności od potrzeb roślin. Składniki nawozu są uwalniane przez okres 4-6 tygodni.

  Grupa nawozów zawiera produkty o szerokim zastosowaniu w ogrodach przydomowych i działkowych, do stosowania przez cały sezon ogrodniczy. Wiosną możemy wybierać z całej gamy nawozów wieloskładnikowych, natomiast od sierpnia polecamy nawozy jesienne. Są one pozbawione azotu, który jest niewskazany dla roślin w okresie przygotowania do spoczynku zimowego.

  Stosowanie:

  Stosować od marca do sierpnia, co 60 dni. Od września należy zastosować nawóz jesienny.

  Nawożenie w okresie wegetacji:

  Odmierz odpowiednią ilość nawozu, 30 g nawozu na 1 m2. Rozsyp nawóz równomiernie wokół rośliny i w miarę możliwości wymieszaj z wierzchnią warstwą gleby.

  Po zastosowaniu nawozu, roślinę obficie podlej wodą.

  Przygotowanie podłoża pod uprawę lawendy:

  Odmierz odpowiednią ilość nawozu. Przed siewem lub sadzeniem lawendy zastosuj 30 g nawozu na 1 m2, jako dodatek do podłoża.

  Rozsyp nawóz równomiernie na powierzchni gleby, a następnie wymieszaj/przekop nawóz z wierzchnią warstwą gleby.

  Po posadzeniu roślin, obficie podlej wodą.

  1 garść to około 30 – 40 g nawozu

200
Nowy produkt

Zobacz także